GEBZE KONTEYNER NAKLİYESİ

Gebze Konteyner nakliyesinde de çok aktif bir bölge konumundadır. Konteyner nakliye yöntemi, uluslarası taşımacılık standartları içinde güvenli ve hasarsız bir şekilde malzeme taşıması için üretilmiş, yeniden kullanılabilir çelik malzemeden imal edilmiş kutu yapılardır. Konteyner, içindeki malzeme boşaltılmaksızın farklı taşımacılık şekilleriyle taşınabilir. Konteyner boyutları ISO 6346 standartıyla belirlenmiş ve farklı ölçülerde olabilmektedir. Günümüzde dünya genelinde farklı amaçlar için kullanılmakta olan 15 milyon civarı konteyner olduğu bilinmektedir. Çoğunlukla konteyner kapasitesi TEU adı ile bilinen 20 foot konteyner adetiyle belirtilir.

KONTEYNER TAŞIMACILIĞINDA YENİ DÖNEM/ TRENDLER

Konteyner Taşımacılığında yeni dönem ile birlikte yürürlüğe girecek olan uygulama ile ihracatçıya konteynerin brüt ağırlığının bildirilmesi zorunluluğu geldi. Bu uygulama ile kazaların önlenmesi amaçlanıyor. Konteynerler iki yöntem ile tartılacak. Birici yöntem; dolu konteynerin kalibrasyonlu tartım cihazıyla tartılarak brüt ağrılığının belirlenmesi. İkinci yöntem; tüm malzemeler dahil olmak üzere konteyner içerisindekilerin dara ağırlığının eklenerek toplam brüt ağırlığa ulaşılması yöntemi.

GEBZE KONTEYNER TAŞIMA VE NAKLİYE YÖNTEMİ

Konteyner Nakliyesine özel çelik kasa dorseler ile hızlı ve kolay çözümleri müşteri odağına sunan dürüstlüğü ile adından söz ettiren Gebze nakliyat firmamız Konteyner taşımacılığında da bir çok nakliye firmasını geride bırakarak konteyner nakliyesinde söz sahibi olmuştur... Konteyner gemileri hakkında bilgi vermek gerekirse; Dönüştürülmüş yük gemisi, Dönüştürülmüş tanker, Hücresel konteyner gemisi, Panamax sınıfı, Post panamax, Post panamax plus, Yeni panamax çeşitleri bulunur. Bir konteyner genellikle 20-40 feet uzunluğunda ve 8 feet genişliğinde çift gövdelidir. Konteynerler güvertede ve ambarlarda yüklenebiliyor. Kara ve denizde Gebze Nakliyat farkıyla konteyner çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz.


GEBZE KONTEYNER NAKLİYAT FİRMALARI

Gebze konteyner nakliyat firmaları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. En önemlisi de konteyner yüklerinizi taşıyan şöförlerin konuya hakim olmaları. Zamanında ve dikkatli taşıma işlemi yapılmasına özen gösterilmelidir. Gebze Konteyner taşımacılığı hizmeti, firmamızın uzmanlaştığı ve sürdürülebilir sistem kurduğu çalışmalardan biridir.


gebze-konteyner-nakliyesi

Gebze Konteyner Nakliyesi

Bir diğer bilgilendirici yazımız olan Kuru Yük Taşımacılığı başlıklı makalemizide okumanızı öneririz.